صفحه نخست » مطالب » خدمات » آشنایی با خدمات طراحی وب اپلیکیشن

آشنایی با خدمات طراحی وب اپلیکیشن

وب اپلیکیشن یا برنامه های کاربردی تحت وب به برنامه هایی گفته می شود که تحت بستر وب طراحی می شوند و لزوماً نیازی نیست بر روی اینترنت باشند.
طراحی وب اپلیکیشن

فهرست محتوا

طراحی وب اپلیکشین یا برنامه های تحت وب زمانی به کار شما می آیند که می خواهید یک نرم افزار تحت محیط وب داشته باشید. اجازه بدید قبل از هر چیز در مقداری با بسترهای نرم افزاری آشنا شویم سپس بیشتر در مورد طراحی وب اپلیکیشن ها توضیح خواهیم داد.  

 

بسترهای نرم افزاری

بستر یا پلتفرم ها (Platforms) فضایی است که نرم افزار بر روی آن نصب می شود و متناسب با آن می تواند از امکانات آن استفاده کند. ممکن است شنیده باشید که نرم افزاری تحت اندروید (Android)، آی او اس (iOS)، ویندوز (Windows)، لینوکس (Linux)، مکینتاش (Macintosh)، شبکه (Network) و یا وب (Web) کار می کند.

این یعنی آن نرم افزار با استفاده از امکانات آن بستر می تواند اجرا و کاربرد خود را نشان دهد. بعضی نرم افزار های می توانند بر روی بیش از یک پلتفرم نصب گردند که به آن ها چند بستر (Cross Platform) می گویند. این نرم افزارها طوری طراحی می شوند که بتوانند بر روی هر بستر اجرا شوند.  

 

کدام بستر بهتر است؟

در کل بسترها نسبت به هم مزیتی ندارند و فقط تفاوت آن ها در نوع توسعه و کاربرد آن می باشد. برای مثال برنامه ای می خواهید که بر روی ویندوز اجرا شود پس تحت این سیستم عامل طراحی می شود و آن را نمی توان بر روی سیستم عامل مکینتاش اجرا نمود. اما به طور کلی پلتفرم وب امکاناتی به شما می دهد که می توانید بسیار راحت تر از آن استفاده کنید.

همچنین بخوانید  آشنایی با طراحی اپلیکیشن موبایل

برای درک بهتر یک مثال می زنم فرض کنید شما یک نرم افزار حسابداری دارید که بر روی ویندوز شما نصب شده است و تمام نیازهای شما را برآورده می کند. این نرم افزار فقط در همان سیستم شما در دسترس است و اگر شما به آن سیستم دسترسی نداشته باشید نمی توانید از آن استفاده نمایید.

حال اگر بخواهید افراد دیگری که در شبکه سیستم شما هستند نیز از آن استفاده کنند باید آن را تحت شبکه نوشت، اما در این صورت باید یک سیستم سرور (سرویس دهنده) تهیه کرد که نرم افزار اصلی بر روی آن نصب و یکبار برای هر سیستمی که می خواهد از آن استفاده کند نرم افزار سرویس گیرنده نصب شود. پس شما زمانی دسترسی به این نرم افزار خواهید داشت که داخل آن شبکه باشید و بر روی سیستم خود، آن نرم افزار را نصب داشته باشید.

اما شما می خواهید از راه دور از آن استفاده کنید و نمی خواهید حتماً نرم افزاری بر روی سیستم خود نصب کنید، پس می توانید آن را بر روی پلتفرم وب تهیه کنید و نرم افزار را بر روی یک سرویس دهنده (سرور) نصب کنید. حال اگر این سرور به اینترنت وصل باشد و یک آدرس اختصاصی داشته باشد از هرجایی می توان به آن وصل شوید و اطلاعات آن را بدون نیاز به نصب نرم افزاری مشاهده و مدیریت نمایید و از همه مهمتر در این بستر مهم نیست که شما از چه دستگاهی استفاده می کنید و سیستم عامل آن چی هست.

چه گوشی موبایل اپل یا اندرویدی، چه کامپیوتر ویندوزی باشید چه مکینتاش هیچ فرقی نمی کند و فقط با یک مرورگر می توانید با آن کار کنید. پس نرم افزارهای تحت وب مزایای بسیاری دارند اما این به آن معنا نیست که اگر یک نرم افزار تحت ویندوز طراحی شده است خوب نیست. این کاملاً بستگی به نیاز شما دارد.  

همچنین بخوانید  آشنایی با خدمات طراحی نرم افزار

 

خب حالا که با انواع بسترها آشنا شدیم میریم سراغ نرم افزارهای تحت وب، همانطور که در بالا گفته شد مزیت این نوع برنامه ها آن است که در همه دستگاه ها و از هرجایی در دسترس هستند. به همین دلیل خیلی نرم افزارهای کاربردی به این سو می روند. مانند نرم افزارهای مدیریت مشتری (CRM)، نرم افزارهای حسابداری، انبار داری، اتوماسیون های اداری و … .

اما گاهی این نرم افزارهای طراحی شده نیاز شما را برآورده نمی کنند یا شما نرم افزاری احتیاج دارید که کاملاً اختصاصی است و قبلاً کسی آن را طراحی نکرده است. در این صورت شما با ما تماس می گیرید و ما همراه شما آن را طراحی می کنیم. طراحی وب اپلیکیشن تخصص ماست.

کد کوتاه :

https://tetaco.ir/?p=426
Share on print
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on pinterest
Share on linkedin
Share on twitter
Share on facebook
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top